AKTUALNOŚCI

Czyli co u nas nowego

2020/08/07

15 sierpnia 2020 r. o godzinie 12.00 od uroczystego wciągnięcia flagi na masz, rozpoczniemy Święto Wojska Polskiego na lotnisku Klubu Modelarstwa Sportowego w Kielcach.

Następnie rozpoczniemy transmisję na żywo, w której pokażemy Państwu modele polskich samolotów wojskowych oraz tych, które latały w polskich barwach. Wśród nich m.in. PZL P.11c, PZL P.50, Hawker Hurricane, Supermarine Spitfire, TS-11 Iskra, MiG-29 i wiele, wiele innych.

Te i inne modele będzi...

2019/11/12

Co to był za dzień! Po raz drugi świętowaliśmy odzyskanie niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, na lotnisku Klubu Modelarstwa Sportowego w Kowali. Tym razem wspólnie z Gminą Sitkówka-Nowiny oraz m.in. stowarzyszeniem "Siła Woli" oraz Kołem Gospodyń Nowoczesnych. Dodatkowo wspaniałą oficjalną oprawę nadały zastępy reprezentacyjne OSP w Kowali oraz OSP Szewce i Zawada.

W samo południe wspólnie z całą Polską odśpiewaliśmy Hymn Państwowy przy akompaniamen...

2019/05/28

Zakończył się II Piknik Modelarski Klubu Modelarstwa Sportowego w Kielcach. Poniżej kilka zdjęć i relacja filmowa:

 Fot. Marta Herbergier

 Montaż i realizacja filmu Marcin Szmuc

2019/05/01

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na drugą imprezę modelarską na naszym nowym lotnisku w Kowali koło Kielc.

II Piknik Modelarski Klubu Modelarstwa Sportowego w Kielcach odbędzie się w dniu 25 maja 2019 w godzinach od 12:00-17:00.

W programie wiele modelarskich atrakcji!

W piątek 24 maja od rana przyjazd gości oraz treningi

W sobotę 25 maja od rana do 12:00 treningi, od 12:00-17:00 oficjalne pokazy

W niedzielę 26 maja od rana luźne latanie

Kontakt...

2019/02/10

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele KMS!

Pierwsza impreza na Lotnisku Klubu Modelarstwa Sportowego za nami!

Spełniły się nie tylko nasze plany ale również marzenia!​

W tamtym roku mieliśmy szczęście, wspaniałych widzów, mistrzowskich Pilotów, przepiękne modele, pogodę, przychylność władz i sponsorów.

​Chcielibyśmy, aby co roku w maju, na naszym lotnisku odbywała się impreza promująca modelarstwo zdalnie sterowane, skupiająca pilotów RC z całego kraju. ​

Na org...

2018/11/11

Za nami obchody z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Dziś niebo nad Kowalą było biało czerwone. Na lotnisku odbyły się loty modelami upamiętniającymi największe sukcesy polskiego lotnictwa oraz wspólne odśpiewanie Hymnu.

Kiedy dołączałem KMS do akcji "Niepodległa do Hymnu" nie sądziłem, że rezultat będzie tak wielki. Tak podniosłej atmosfery na lotnisku KMS jeszcze nie było! Dziękuję Państwu za przybycie, dziękuj...

2018/11/05

Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, Klub Modelarstwa Sportowego zaprasza 11 listopada o 11.00, na lotnisko modelarskie w Kowali, na wspólne celebrowanie Święta Niepodległości, loty modelami upamiętniającymi największe sukcesy polskiego lotnictwa oraz wspólne odśpiewanie Hymnu o godzinie 12.00 (w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu").

Loty modelami zależeć będą od pogody, natomiast wspólne odśpiewanie Hymnu będzi...

2018/10/08

Chcielibyśmy podzielić się z Wami kolejną dobrą wiadomością! Właśnie rozpoczynają się prace ziemne na terenie lotniska, na północ od pasa startowego. Potrwają one około 2 tygodnie, a ich wynikiem będzie przygotowanie terenu pod równianie i obsianie trawą, co da nam piękny zielony pas do startów i lądowań. Powstający tor trawiasty będzie miał w przybliżeniu od 150 do 180 metrów długości.

Sugestię o zbudowaniu kolejnego pasa zgłosili sami użytkownicy lotnisk...

2018/09/05

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele KMS!

Właśnie odebrałem pismo od Prezesa Zarządu Wodociągów Kieleckich, Pana Henryka Milcarza, który odpowiedział pozytywnie na naszą prośbę o wsparcie finansowe rozbudowy pierwszego, profesjonalnego lotniska modelarskiego w województwie Świętokrzyskim.

Wodociągi Kieleckie sp. z o.o., przeznaczyła dla Klubu Modelarstwa Sportowego w Kielcach kwotę 2000 złotych, którą wykorzystamy na remont kontenera socjalnego na naszym lot...

2018/08/14

Dwa lata temu postanowiliśmy zbudować lotnisko modelarskie w Kielcach. Od pomysłu, aż do teraz nie marnowaliśmy czasu ani wysiłków, żeby stworzyć coś z niczego. Mamy miejsce, utwardzony pas startowy, parking, ogrodzenie oraz... kontener. Do remontu kapitalnego. To wszytko udało się nam osiągnąć dzięki pomocy Przyjaciół oraz osób, które kibicowały naszemu pomysłowi nie tylko dobrym słowem. Dzisiaj zwracamy się do Was o pomoc w dalszej realizacji naszego pro...

2018/07/20

Szczęśliwy oblot Funtany Pawła i Extry Grzegorza. Hangar Klubu Modelarstwa Sportowego powiększył się o przepiękną "cytrynową" Funtanę Pawła oraz Extrę 330 Grzegorza. To dwa kolejne modele spalinowe ale nie ostatnie w tym sezonie!

Śledźcie naszą stronę, bo w sierpniu planujemy przedstawić Wam kolejne modele RC, w tym półmakietę polskiego samolotu myśliwskiego, benzynowego akrobata i... jeszcze jeden model, który wraca z zaświatów, w nowej madmaxowej szacie...

Please reload

© 2017 KLUB MODELARSTWA SPORTOWEGO W KIELCACH

  • Klub Modelarstwa Sportowego
  • KMS Kielce

Created by Wik

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now