modele.jpg

ŚCIANA CHWAŁY

Miejsce w którym dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju lotniska

Przemysław Podsiedlik – Dyrektor Kopalni Lafarge Radkowice

Kiedy idea powstania lotniska modelarskiego dla Klubu Modelarstwa Sportowego w Kielcach, była na etapie poszukiwania odpowiedniego terenu, mieliśmy szczęście poznać Pana Przemysława Podsiedlika. Otwarty umysł, odwaga i szybkość w podejmowaniu decyzji oraz zaufanie do drugiego człowieka. Taki obraz dyr. Podsiedlika, miałem po naszym pierwszym spotkaniu. Gdyby nie takie cechy charakteru, kopalnia Lafarge Radkowice nie byłaby zarządzana tak dobrze, a my nie mielibyśmy wymarzonego miejsca na lotnisko modelarskie. Bez pomocy kopalni Lafarge Radkowice oraz jej pracowników, lotnisko nie miałoby również tak szybko odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego. Pomoc ze strony kierownictwa kopalni oraz jej pracowników jest trudna do przecenienia, a zaangażowanie Pani Małgorzaty Janik, Pana Tomasza Marciniaka, Pana Jacka Więcka czy Pana Janusza Rączki, odbudowuje wiarę w ludzi. Chcielibyśmy również wyróżnić tych pracowników Kopalni, których nie poznaliśmy osobiście, a których efekty pracy, widać na naszym lotnisku. Z całego serca Wam dziękujemy!

Lafarge.jpg
Tomasz Zbróg – Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Totalizatora Sportowego

Popularyzowanie modelarstwa poprzez zawody czy inną aktywność rekreacyjno-sportową, zawsze wymaga sponsorów. Kiedy szukaliśmy sprzymierzeńców dla naszej inicjatywy, nie zawiedliśmy się na Totalizatorze Sportowym. Dyrektor oddziału świętokrzyskiego, Pan Tomasz Zbróg to człowiek bez którego zaufania i wsparcia sponsorskiego, nie moglibyśmy zrealizować naszego pierwszego pikniku modelarskiego. Jeszcze raz dziękujemy Panie Dyrektorze i mamy nadzieję, że będziemy w przyszłości współpracować na coraz wyższym „pułapie”!

Sebastian Nowaczkiewicz - Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny

Dobry gospodarz potrafi nie tylko realizować nałożone na niego obowiązki ale pozostawać czujnym na wykorzystywanie inicjatyw, które nie odpowiadają żadnym utartym schematom. Takich predyspozycji nie da się nauczyć, takie cechy trzeba mieć w swojej naturze. Pan Wójt Sebastian Nowaczkiewicz szczęśliwe dla nas, doskonale zinterpretował korzyści jakie płynąć mogą dla wzrostu atrakcyjności gminy Sitkówka-Nowiny, dzięki zlokalizowaniu na jej terenie pierwszego profesjonalnego lotniska modelarskiego. Bardzo dobra współpraca z Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny oraz Panem Wójtem, pozwala nam myśleć pozytywnie o przyszłości lotniska oraz cieszyć się perspektywą promowania modelarstwa wśród dzieci i mieszkańców Gminy Sitkówka Nowiny. Dziękujemy Panie Wójcie!

Henryk Milcarz – Dyrektor Naczelny, Prezes Wodociągów Kieleckich sp. z o.o.

Prowadzenie działalności społecznej pozwala poznawać i współpracować z różnymi ludźmi. Wśród nich zawsze znajdą się tacy, którzy mogą utrudnić życie oraz szczęśliwe tacy, którzy potrafią dodać skrzydeł, nie tylko dobrym słowem ale również w wymiarze finansowym. Realizując z pasją nasze projekty, mieliśmy szczęście poznać Pana Henryka Milcarza, który jako Prezes Wodociągów Kieleckich sp. z o.o. wsparł finansowo remont kontenera socjalnego na naszym lotnisku. Mamy również przeczucie, że udało nam się zapalić w Panu Prezesie płomień sympatii dla modelarstwa RC.

wodociagi_logo.jpg
Patroni KMS - osoby które wsparły naszą zrzutkę na remont kontenera

Pieniądze zawsze mają znaczenie ale najważniejszy jest i zawsze będzie gest, odruch dobrej woli, budujący w nas poczucie solidarności wobec wspólnych idei i przedsięwzięć. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy wsparli naszą zbiórkę pieniędzy na remont kontenera: Witolda, Adriana, Grzegorza, Dominika, Piotra, Marka, Wiktora, Jerzego, Roberta i Sebastiana.